Kaplangözü Taşı Özellikleri ve Faydaları

 

Kaplan Gözü Nedir?

Kaplan Gözü, bir Kalsedon çeşididir.

Kaplan Gözü İlişkileri

Çakralar - Sakral Çakra, Solar Pleksus Çakrası Zodyak - Oğlak Gezegen - Güneş Öğe - Ateş, Toprak Tipik renkler - altın kahverengi, mavi, kırmızı

Kaplan Gözü ile İyileşme

♥ Koruma ♥ Net Düşünme ♥ Kişisel Güçlendirme ♥ Doğruluk ♥ İrade ♥ Pratiklik ♥ Topraklama ♥ Güç ♥ Cesaret ♥ Grace

Bir koruma taşı olan Kaplan Gözü, kullanıcıya iyi şanslar getirebilir. Zihni odaklama, zihinsel netliği teşvik etme, duyguları nesnel ve bulutsuz sorunları çözmemize yardımcı olma gücüne sahiptir. Özellikle psikosomatik hastalıkları iyileştirmek, korku ve endişe gidermek için kullanışlıdır. Başkalarının ihtiyaçları ile ilgili olarak kendi ihtiyaçlarını tanımak için kullanışlıdır. Yin-yang'ı dengeleyen ve duygusal bedene enerji veren Kaplan Gözü, ruh halindeki değişimleri dengeler, irade, amaç, cesaret ve kendine güven ile içselleştirir ve gerginliği serbest bırakır.

Kaplan Gözü, gözleri, boğazı ve üreme organlarını tedavi eder, toksinleri serbest bırakır, ağrıyı hafifletir ve kırık kemiklerin tamirinde ve omurganın hizasını güçlendirmede yardımcı olur.

Kaplan Gözü ile Renk Şifa

Kaplan Gözü’ın genel iyileştirici özelliklerine ek olarak, belirli renkler ek özelliklere sahiptir: Mavi Kaplan Gözü

Çakralar - Boğaz Çakrası Eleman - Hava

Mavi Kaplan Gözü sakinleştirici ve stresi serbest bırakır. Hızlı temperli, genel ve fobik yardımcı olur. Metabolizmayı yavaşlatır, aşırı aktif bir cinsel dürtü soğutur ve cinsel hayal kırıklıklarını çözer.

Kırmızı Kaplan Gözü

Çakralar - Temel Çakra Öğe - Ateş

Uyarıcı bir taş olan Kırmızı Kaplan Gözü uyuşukluğun üstesinden gelir ve motivasyon sağlar. Yavaş bir metabolizmayı hızlandırır. Kırmızı Kaplan Gözü düşük seks sürüşünü artırıyor.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.