Safir Taşı Özellikleri ve Faydaları

 

Safir Nedir?

Safir mineral korindonun(elmastan sonraki en sert taş) bir çeşididir. Değerli bir taştır.

Safir Taşı İlişkileri

Çakralar - renge bağlı (aşağıya bakınız) Doğumtaş - Eylül (mavi Safir) Zodyak - Başak burcu, Terazi burcu, Yay Gezegen - Satürn Eleman - Su Tipik renkler - Mavi, sarı, siyah, pembe, beyaz, çivit, yeşil

Safir ile Şifa

♥ Yaratıcı İfade ♥ Sezgi ♥ Meditasyon ♥ Şans ♥ Bilgelik ♥ İyimserlik ♥ Arkadaşlık ♥ Cömertlik ♥ Aşk ♥ Sadakat ♥ Bağımsızlık ♥ Merkezleme ♥ Denge ♥ Kendini beğenme ♥ Manevi gelişim ♥ Akıl ♥ Çalışma ♥ Bilgi ♥ Bellek

"Bilgelik taşı" olarak bilinen Safir'in her bir rengi kendine özgü bilgeliği getirir. Zihinsel gerginliği, depresyonu, istenmeyen düşünceleri ve ruhsal karışıklığı serbest bırakır. Safir vücuttaki dengeyi yeniler, fiziksel, zihinsel ve ruhsal düzlemleri düzenler, huzur ve dinginlik getirir. Konsantrasyonu uyarır, hafiflik, neşe ve iç huzurunu getirir. Safir aynı zamanda her türlü armağanı çeken ve hayalleri ve arzuları yerine getiren “refah taşı” olarak da bilinir.

Safir kan bozukluklarını tedavi eder, aşırı kanama ile mücadele eder ve damar duvarlarını güçlendirir. Hücresel bozukluklarda kullanılır, bezleri düzenler ve aşırı çalışan vücut sistemlerini yatıştırır.

Safir ile Renk Şifa

Sapphire'ın genel iyileştirici özelliklerine ek olarak, belirli renkler ek özelliklere sahiptir: Kara Safir

Çakralar - Temel Çakra Zodyak - Yay

Siyah Safir merkezleme, koruma ve topraklama sağlar. Kendi sezginize güven duymanıza yardımcı olur.

Mavi safir

Çakralar - Boğaz Çakrası Doğumtaşı - Eylül Zodyak - İkizler

Mavi Safir, geleneksel olarak saflık ve sevgi ile ilişkilidir. Manevi yolda kalmanıza, tıkanmaları serbest bırakmanıza ve güç sağlamanıza yardımcı olur. Mavi Safir, kendini ifade etmeyi kolaylaştırır, iletişimde yardımcı olur ve gerçeğinizi ve inançlarınızı ifade eder. Tiroid ve boğaz çakrasını açar ve iyileştirir ve sinir sistemi üzerinde sakinleştirici ve dengeleyici bir etkisi vardır.

Yeşil Safir

Çakralar - Kalp Çakra Zodyak - İkizler, Terazi

Yeşil Safir, kalp çakrasını harekete geçiren ve sadakat ve bütünlük getiren "sadakat taşı" olarak bilinir. İç ve dış görüşü iyileştirir ve hayalleri hatırlamanıza yardımcı olur.

İndigo Safir

Çakralar - Üçüncü Göz Çakrası Zodyak - Yay

İndigo Safir psişik farkındalığı arttırır. Havadaki negatif enerjileri yok eder.

Pembe Safir

Çakralar - Kalp Çakra

Pembe Safir, barış ve koşulsuz sevgi getiren duygusal engelleri temizler.

Beyaz Safir

Çakralar - Taç Çakra Zodyak - Terazi

Beyaz Safir son derece koruyucu, tüm engelleri kaldırarak ve kişinin yaşam amacının peşinden gitmesini özenle destekledi. Odaklanma sağlar ve ahlak ve adaleti destekler.

Sarı safir

Çakralar - Solar Pleksus Çakra Zodyak - Leo Gezegen - Jüpiter

Sarı Safir servet çeker ve refahı eve getirir. Aklı uyarır ve genel odağı iyileştirir, bilgeliği arttırır. Sarı Safir hırs yerine getirilmesinde yardımcı olur. Vücuttaki yabancı maddeleri yok etmeye ve lenfatik sistemi uyarmaya yardımcı olur. Dalak ve mide rahatsızlıklarının yanı sıra karaciğer ve safra kesesi problemlerini tedavi eder.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.