Selenit Taşı Özellikleri ve Faydaları

 

Selenit Nedir?

Selenit, mineral alçıtaşı sahip kristalin bir çeşittir. Bir tırnağınızla kolayca çizilebilen ve bu nedenle kuyumculuk için çok dikkatli bir şekilde bakılmadığı sürece önerilmeyen çok yumuşak bir mineraldir. Suya konursa, Selenite alçıtaşına döner.

Selenite Taşı İlişkisi

Çakralar - Taç Çakra Zodyak - Boğa burcu Tipik renkler - Beyaz, Gri, Yeşil, Turuncu, Kahverengi

Selenite ile Şifa

♥ Huzur ♥ Arınma ♥ Barış ♥ Meditasyon ♥ Evrensel bilinç ♥ Düşünce berraklığı ♥ Kalbin saflığı ♥ Evrensel aşk ♥ Bütünlük ♥ Maneviyat ♥ Psişik gelişim ♥ Bağışlama ♥ Olumlu düşünceler

Selenite, zihnin netliğini sağlar, kendilerini ve çevresini bilinçlendirir. Taç ve daha yüksek taç çakralarını açar ve melek bilincine ve daha yüksek rehberliğe erişir. Geçmiş yaşamlara ve gelecekteki yaşamlara erişmek için kullanılabilir. Selenite derin huzuru sağlayan ve meditasyon veya manevi çalışmalar için mükemmel olan sakinleştirici bir taştır. Yargı ve kavrayışa yardımcı olur. Bu karışıklığı giderir ve daha derin resmi görmeye yardımcı olur.

Selenite, spinal sütunu hizalar ve esnekliği arttırır. İskelet sisteminin şekil bozukluklarını düzeltir ve epileptik hastalıkları stabilize edebilir. Diş dolguları nedeniyle metal zehirlenmesi ile ilişkili bozuklukları iyileştirmek için kullanılır ve hücre yapısındaki "serbest radikallerin" etkilerini tersine çevirebilir. Üstesinden gelinebilecek etkiler arasında kanser, tümörler, yaşlılık lekeleri, kırışıklıklar ve ışığa duyarlılık sayılabilir.

Selenite ile Renk Şifa

Selenite'nin genel iyileştirme özelliklerine ek olarak, belirli renkler ek özelliklere sahiptir: Portakal Selenit

Çakralar - Sakral Çakra

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.