Turkuaz Taşı Özellikleri ve Faydaları

 

Turkuaz Nedir?

Turkuaz, bakır ve alüminyumdan oluşan sulu bir fosfat olan bir mineraldir.

Turkuaz Taşı İlişkileri

Çakralar - Kalp Çakrası, Boğaz Çakrası, Üçüncü Göz Çakrası Doğumtaş - Aralık (Mavi Turkuaz) Zodyak - Akrep, Yay, Kova, Balık Gezegen - Venüs ve Neptün Eleman - Toprak / Hava / Ateş Tipik renkler - turkuaz, mavi, yeşil, sarı-yeşil

Turkuaz ile Şifa

♥ Arıtma ♥ Huzur ♥ Koruma ♥ Bilgelik ♥ Denge ♥ Güç ♥ Arkadaşlık ♥ Aşk ♥ Olumlu düşünme ♥ Hassasiyet

Turkuaz bir arıtma taşıdır. Negatif enerji yayar ve atmosferdeki dış etkenlere veya kirleticilere karşı koruma sağlamak için giyilebilir. Turkuaz, tüm çakraları dengeler ve hizalar, ruh hali değişmezliğini dengeler ve iç sakinliğini kışkırtır. Depresyon ve yorgunluk için mükemmel, panik atakları önleme gücüne de sahip. Turkuaz kendini gerçekleştirmeyi teşvik eder ve yaratıcı problem çözmeye yardımcı olur. Arkadaşlığın sembolüdür ve romantik aşkı teşvik eder.

Turkuaz besin maddelerinin emilimine yardımcı olur, bağışıklık sistemini güçlendirir, dokunun yenilenmesini uyarır ve tüm vücudu iyileştirir. Antienflamatuar ve detoksifikasyon etkileri içerir ve krampları ve ağrıyı hafifletir. Turkuaz akciğerleri arındırır, boğaz ağrılarını yatıştırır ve temizler, katarakt dahil gözleri iyileştirir. Aşırı derecede aşırı nötralize eder, romatizma, gut, mide problemleri ve viral enfeksiyonlardan yararlanır.

Turkuaz ile Renk Şifa

Turquoise'ın genel iyileştirme özelliklerine ek olarak, belirli renkler ek özelliklere sahiptir: Sarı turkuaz

Sarı Turkuaz demirin dahil edilmesiyle oluşur.

Sarı Turkuaz ruhla bağlantı kurmaya yardım eder ve gökyüzünün enerjisini dünyaya getirir.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.