Turmalin Taşı Özellikleri ve Faydaları

 

Turmalin Nedir?

Turmalin bir kristal silikat mineralidir.

Turmalin Taşı İlişkileri

Çakralar - (renge bağlı olarak) Zodyak - Başak burcu, Terazi Tipik renkler - En yaygın siyah, ancak kahverengi, mor, yeşil, pembe veya çift renkli pembe ve yeşil arasında değişebilir.

Turmalin ile İyileşme

♥ Esneklik ♥ Mutluluk ♥ Nesnellik ♥ Merhamet ♥ Huzur ♥ Denge ♥ Olumlu dönüşüm ♥ Şifa ♥ Güç ♥ Hoşgörü ♥ Anlayış ♥ Anlama

Turmalin, kendini ve başkalarını anlamada yardımcı olur. Kendine güveni arttırır ve korkuyu azaltır. Turmalin, ilham, şefkat, hoşgörü ve refah çekiyor. Beynin sağ-sol tarafını dengeler. Paranoya tedavisine yardımcı olur, disleksi aşar ve el-göz koordinasyonunu geliştirir. Turmalin gerginliği serbest bırakır, böylece omurga ayarlarında yardımcı olur. Vücuttaki erkek-kadın enerjisini dengeler. Enerjiyi arttırır ve tıkanmaları giderir.

Turmalin ile Renk Şifa

Turmalinin genel iyileştirici özelliklerine ek olarak, belirli renkler ek özelliklere sahiptir: Siyah Turmalin - Schorl olarak da bilinir

Çakralar - Temel Çakra Zodyak - Oğlak Öğe - Dünya

Siyah Turmalin, hem püskürterek hem de olumsuzluklara karşı koruma sağlamak için kullanılabilir. Radyasyon enerjisini saptırmak için mükemmel. Fiziksel zindelik, duygusal stabilite ve entelektüel keskinlikte bir artış sağlayarak fiziksel refahı arttırır.

Mavi Turmalin - indicolit olarak da bilinir

Çakralar - Boğaz Çakrası Zodyak - Terazi burcu Gezegen - Satürn Eleman - Su

Kahverengi Turmalin - Dravid veya Dravit olarak da bilinir

Zodyak - Koç

Kahverengi Turmalin, havayı temizlemek ve korumak için kullanılır. Toprak çakrayı temizler ve açar (ayak tabanlarının yaklaşık 12 ila 18 inç altına yerleştirilmiştir - gerçek fiziksel beden içinde değil, eterik bedenin bir parçasıdır), sizi toprağa topraklar. İşlevsel olmayan aile ilişkilerinin iyileşmesine yardımcı olur ve kullanıcının sosyal gruplarda kendini rahat hissetmesine yardımcı olur. Bağırsak bozukluklarını ve cilt sorunlarını tedavi etmek için kullanılabilir.

Yeşil Turmalin

Çakralar - Kalp Çakra Zodyak-Oğlak burcu Merkür gezegeni Öğe - Dünya

Pembe Turmalin - Rubelit olarak da bilinir

Çakralar - Kalp Çakra Doğum taşı - Ekim

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.