REİKİ

 

    Reiki, şifa veren eski, nazik ama güçlü titreşimsel enerji tekniğidir. Enerjiyi artıran, acıyı azaltan ve derin rahatlama ve genel bir iyi olma hissi üreten güvenli, içsel ve duygusal bir iyileşme şeklidir. Kendi şifa sistemlerimizin tüm potansiyelleriyle çalışmasına yardımcı olan spesifik bir enerjidir. Enerji sistemlerimizi dengeleyerek vücuttaki doğal dengeyi korumaya yardımcı olur. Kendi sağlığımız ve yaşamımızdaki dengeyi korumamıza yardımcı olur. Reiki, vücudu, zihni ve ruhu birbirine bağlayan bütünsel bir terapidir.

    Reiki, “Evrensel Yaşam Gücü Enerjisi” anlamına gelen Japonca bir kelimedir. “Rei”, manevi bilinç anlamında “evrensel” anlamına gelir; “Ki”, tüm canlılarda bulunan yaşam gücü enerjisini ifade eden, Çince veya Çince (veya Sanskritçe Prana) ve Hawaii'deki Mana ile aynı kelimedir. Yaşam gücü enerjimiz düşük olduğunda, daha kolay hastalanabilir, yaralanabilir veya depresyona girebiliriz. Ki aynı zamanda düşüncelerin, duyguların ve ruhumuzun enerjisidir.

    Reiki diğer şifa yöntemlerini ve manevi uygulamaları tamamlar. Herhangi bir dine, tarikata veya inanç sistemine bağlı değildir. Kendi inançlarınız veya tercihleriniz ne olursa olsun bağımsız çalışır.

 

Reiki İlkeleri ~ Dr Mikao Usui tarafından


Sadece bugün için öfkeden kurtulacağım.
Sadece bugün için endişelenmeme izin vereceğim.
Sadece bugün için, lütuflarım için teşekkür edeceğim.
Sadece bugünlük işimi dürüstçe yapacağım.
Sadece bugün için her canlıya karşı kibar olacağım.

 

Reiki Nasıl Çalışıyor?


    İyileşmeyi düşündüğümüzde genellikle bunun semptom ve hastalıklardan kurtulma anlamına geldiğini varsayıyoruz. Bununla birlikte, iyileşme tüm seviyelerde göz önünde bulundurulmalıdır (zihin, duygular, beden, ruh) çünkü seviyeler arasında herhangi bir seviyede bir uyumsuzluk olması dengesizliğe neden olur ve sonunda hastalık ve semptomların tamamında bir yerde olur. Semptomlarla uğraşırken, birçok fiziksel rahatsızlığın yalnızca toplam kişi içindeki uzun vadeli dengesizliklerin tezahürleri olduğunu ve rahatsızlığın yardım için son bir çığlık olduğunu hatırlamakta fayda vardır. Bir kişinin, izole edilmiş kısımları değil, çeşitli kısımlarını kapsayan eksiksiz bir şekilde görülmesi gerekir. Yalnızca kaldırılmış olan semptom ise, neden sadece yardım için başka bir çığlık atar, muhtemelen semptomu başka bir yere taşır veya tedaviye cevap vermeyi reddeder.

    Yaşam gücü enerjimiz hepimizin içinden, tüm organlarımızın etrafından ve özel yollardan (çakralar ve meridyenler) bizi aura denilen bir enerji alanında çevreler. Yaşam gücü hücrelerimizi ve organlarımızı “besliyor”. Serbest akmıyorsa veya çok fazla değilse, organlar ve hücreler iyi çalışmaz ve hasta veya depresyonda hissedebiliriz. Reiki, Ki akışının zayıf ve sıkışık / negatif olduğu yaşam gücü enerji alanımızın bölümlerine akar ve bu alanı pozitif enerji ile yükler - tıkanmış / negatif enerjiyi kırar ve böylece enerji yollarını iyileştirir ve Ki'nin tekrar düzgün şekilde akmasına izin verir. Böylece sağlığa dönüşü takip eder.

    Bazı koşullar çok çabuk iyileşebilir, bazıları ise birkaç tedavi alabilir. Her şey koşulun ne kadar derin oturduğuna bağlı.

    Reiki enerjisi, diğer tüm şifa yöntemleri ile son derece uyumludur. Ayrıca yiyeceklere, hediyelere, değerli taşlara ve diğer birçok eşyaya da uygulanabilir. Bu şekilde kullanmak, yemeğin iyiliğini, hediyenin ardındaki sevgiyi veya anlamı ve değerli taş enerjisinin gücünü arttırır!

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.